Jdi na obsah Jdi na menu
 


Stát a letiště chystají přímé lety z Prahy do Číny

2. 12. 2012

Stát a Letiště Václava Havla Praha oživují projekt přímého leteckého spojení z Prahy do Číny. Spoj by mohl fungovat nejdříve za dva roky. "Přímé letecké spojení mezi Českem a Čínou považuji za jeden z hlavních pilířů dalšího rozvoje nejen výměny turistů, ale také k posílení obchodních vztahů," sdělil deníku E15 po návštěvě Číny ministr pro místní rozvoj Kamil Jankovský.

Podle ředitele pražského letiště Jiřího Pose by přímé spojení mohlo fungovat nejdříve za dva roky, po konferenci o rozdělení slotů v roce 2013. Čeští vyjednávači už hovořili na toto téma s firmami China Eastern a China Southern. České aerolinie nemají pro zamýšlený byznys dostatečně velké letadlo. Kam do Číny by se přesně létalo, jasné zatím není.

Cílem je přivézt co nejvíce návštěvníků z nejlidnatější země světa. Přímá linka by cestování výrazně urychlila až k deseti hodinám. Návštěvníků z Číny, pro něž je charakteristické, že přijíždějí do více než jednoho evropského státu, každoročně přibývá. Loni jich vycestovalo 70 milionů, za tři roky by to podle listu mohlo být už sto milionů.

Zdroj ČTK

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář